Zapisy

Web Studio Kristina Romanyk

© 2021 lubuskaszosa.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Aktualności

Najważniejsze informacje

Regulamin 500 km

Regulamin 250 km

Dla Zawodnika

Puchar Polski

Live

FAQ

Kontakt

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące ultramaratonu.

Na trasie zawodnik zdany jest na siebie i napraw musi dokonać we własnym zakresie. Wsparcie w postaci serwisu rowerowego dostępne jest jedynie w wybranych punktach kontrolnych).

Co zrobić w razie awarii sprzętu lub wypadku na trasie?

Aby zrezygnować z dalszego uczestnictwa w wyścigu należy powiadomić o tym Sędziego Głównego. W przypadku wycofania należy wziąć pod uwagę fakt, że powrót do domu lub innego miejsca należy zorganizować we własnym zakresie, a bagaż/przepak pozostawiony organizatorom otrzymamy nawet do kilku tygodni po zakończeniu imprezy.

Co zrobić, jeśli chciałbym zrezygnować z jazdy w trakcie trwania imprezy?

W takiej sytuacji zawodnicy mają obowiązek natychmiast rozdzielić się na grupy liczące mniej niż 15 osób i zachować jednocześnie minimum 100 m odstępu pomiędzy nimi.

Co zrobić, jeśli na trasie utworzy się grupa liczniejsza niż 15 zawodników?

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów. Regulamin przewiduje karę czasową wynoszącą jedną godzinę dla każdego zawodnika jadącego w takiej grupie, a w przypadku interwencji policji wymiar kary zwiększa się do 12 godzin.

Co grozi za jazdę w grupie liczącej powyżej 15 osób?

Pełen wykaz kar dostępny będzie w Biurze Wyścigu. 

Gdzie znajdę wykaz kar ?

Kary przyznawane są między innymi za: brak pieczątki z punktu kontrolnego czy brak numeru startowego na plecach.

Za co przyznawane są kary ?

Regulamin zabrania korzystać z pomocy osób trzecich (z wyjątkiem wsparcia udzielanego przez ekipę techniczną )

Czy mogę korzystać z pomocy osób trzecich na trasie?

Nie, korzystanie ze wsparcia własnego samochodu (jak i dowolnej formy wsparcia z zewnątrz) jest absolutnie niedozwolone. 

Czy mogę korzystać z własnego wozu technicznego?

Najlepiej jeśli pojawisz się na starcie 30 minut przed planowaną godziną startu. Pozwoli Ci to na spokojne nadanie bagażu i/lub przepaku, montaż gps czy sprawdzenie oznakowania i roweru przez Sędziego Startu.

Jak wygląda procedura startu ? Startuję o godzinie 8:40. O której godzinie powinienem pojawić się na starcie ?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach. 

Chciałbym/chciałabym pojechać w grupie startowej z konkretną osobą. Czy istnieje taka możliwość ?

Nie, grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach.

Czy mogę wybrać grupę startową ?

Organizator nie zapewnia noclegów na starcie i mecie.

Czy organizator zapewnia miejsca noclegowe na starcie i mecie ultramaratonu ?

Nie odebrałem/am przepaku na mecie. Co mam zrobić ?

Aby nadać przepak na starcie wystarczy przekazać go obsłudze technicznej oczekującej przy specjalnie oznaczonym samochodzie na przepaki (najczęściej dużego busa)

Jak nadać przepak na starcie ?

Przepak to inaczej bagaż który zawodnik może nadać na starcie i który dostępny będzie na dużym punkcie kontrolnym. Przepak musi zostać przygotowany w specjalnie przeznaczonych do tego celu workach (otrzymywanych wraz z pakietem startowym).

Czym jest przepak ?

Jeśli zgubiłeś/zgubiłaś swoją kartę zawodnika należy przygotować symboliczny dokument na którym wbijane zostaną pieczątki na punktach kontrolnych.

Zgubiłem/am kartę zawodnika. Co mam zrobić ?

Karta zawodnika służy do weryfikacji przejazdu trasy przez zawodnika oraz zaliczenia wszystkich obowiązkowych punktów kontrolnych. W karcie zawodnika zawodnik otrzymuje pieczątkę przy numerze punktu startowego a także informację o czasie przyjazdu na punkt. W przypadku awaryjności urządzenia rejestrującego pozycję karta zawodnika stanowi podstawę do sklasyfikowania.

Do czego służy karta zawodnika ?

Tak, każdy z zawodników ma obowiązek pojawienia się na wszystkich punktach kontrolnych oraz dużych punktach kontrolnych.

Czy muszę pojawić się na każdym punkcie kontrolnym oraz dużym punkcie kontrolnym ?

Duży punkt kontrolny to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego (w formie dwudaniowego posiłku), skorzystania z możliwości noclegu, prysznica oraz nadanego wcześniej przepaku.

Czym jest duży punkt kontrolny ?

Punkty kontrolne to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego.