Web Studio Kristina Romanyk

© 2021 lubuskaszosa.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Aktualności

Najważniejsze informacje

Regulamin 500 km

Regulamin 250 km

Dla Zawodnika

Puchar Polski

Live

FAQ

Kontakt

FAQ 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące ultramaratonu.

Na trasie zawodnik zdany jest na siebie i napraw musi dokonać we własnym zakresie. Wsparcie w postaci serwisu rowerowego dostępne jest jedynie w wybranych punktach kontrolnych).

Co zrobić w razie awarii sprzętu lub wypadku na trasie?

Aby zrezygnować z dalszego uczestnictwa w wyścigu należy powiadomić o tym Sędziego Głównego. W przypadku wycofania należy wziąć pod uwagę fakt, że powrót do domu lub innego miejsca należy zorganizować we własnym zakresie, a bagaż/przepak pozostawiony organizatorom otrzymamy nawet do kilku tygodni po zakończeniu imprezy.

Co zrobić, jeśli chciałbym zrezygnować z jazdy w trakcie trwania imprezy?

W takiej sytuacji zawodnicy mają obowiązek natychmiast rozdzielić się na grupy liczące mniej niż 15 osób i zachować jednocześnie minimum 100 m odstępu pomiędzy nimi.

Co zrobić, jeśli na trasie utworzy się grupa liczniejsza niż 15 zawodników?

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów. Regulamin przewiduje karę czasową wynoszącą jedną godzinę dla każdego zawodnika jadącego w takiej grupie, a w przypadku interwencji policji wymiar kary zwiększa się do 12 godzin.

Co grozi za jazdę w grupie liczącej powyżej 15 osób?

Pełen wykaz kar dostępny będzie w Biurze Wyścigu. 

Gdzie znajdę wykaz kar ?

Kary przyznawane są między innymi za: brak pieczątki z punktu kontrolnego czy brak numeru startowego na plecach.

Za co przyznawane są kary ?

Regulamin zabrania korzystać z pomocy osób trzecich (z wyjątkiem wsparcia udzielanego przez ekipę techniczną )

Czy mogę korzystać z pomocy osób trzecich na trasie?

Nie, korzystanie ze wsparcia własnego samochodu (jak i dowolnej formy wsparcia z zewnątrz) jest absolutnie niedozwolone. 

Czy mogę korzystać z własnego wozu technicznego?

Najlepiej jeśli pojawisz się na starcie 30 minut przed planowaną godziną startu. Pozwoli Ci to na spokojne nadanie bagażu i/lub przepaku, montaż gps czy sprawdzenie oznakowania i roweru przez Sędziego Startu.

Jak wygląda procedura startu ? Startuję o godzinie 8:40. O której godzinie powinienem pojawić się na starcie ?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach. 

Chciałbym/chciałabym pojechać w grupie startowej z konkretną osobą. Czy istnieje taka możliwość ?

Nie, grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach.

Czy mogę wybrać grupę startową ?

Organizator nie zapewnia noclegów na starcie i mecie.

Czy organizator zapewnia miejsca noclegowe na starcie i mecie ultramaratonu ?

Nie odebrałem/am przepaku na mecie. Co mam zrobić ?

Aby nadać przepak na starcie wystarczy przekazać go obsłudze technicznej oczekującej przy specjalnie oznaczonym samochodzie na przepaki (najczęściej dużego busa)

Jak nadać przepak na starcie ?

Przepak to inaczej bagaż który zawodnik może nadać na starcie i który dostępny będzie na dużym punkcie kontrolnym. Przepak musi zostać przygotowany w specjalnie przeznaczonych do tego celu workach (otrzymywanych wraz z pakietem startowym).

Czym jest przepak ?

Jeśli zgubiłeś/zgubiłaś swoją kartę zawodnika należy przygotować symboliczny dokument na którym wbijane zostaną pieczątki na punktach kontrolnych.

Zgubiłem/am kartę zawodnika. Co mam zrobić ?

Karta zawodnika służy do weryfikacji przejazdu trasy przez zawodnika oraz zaliczenia wszystkich obowiązkowych punktów kontrolnych. W karcie zawodnika zawodnik otrzymuje pieczątkę przy numerze punktu startowego a także informację o czasie przyjazdu na punkt. W przypadku awaryjności urządzenia rejestrującego pozycję karta zawodnika stanowi podstawę do sklasyfikowania.

Do czego służy karta zawodnika ?

Tak, każdy z zawodników ma obowiązek pojawienia się na wszystkich punktach kontrolnych oraz dużych punktach kontrolnych.

Czy muszę pojawić się na każdym punkcie kontrolnym oraz dużym punkcie kontrolnym ?

Duży punkt kontrolny to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego (w formie dwudaniowego posiłku), skorzystania z możliwości noclegu, prysznica oraz nadanego wcześniej przepaku.

Czym jest duży punkt kontrolny ?