© 2021 lubuskaszosa.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
Na trasie zawodnik zdany jest na siebie i napraw musi dokonać we własnym zakresie. Wsparcie w postaci serwisu rowerowego dostępne jest jedynie w wybranych punktach kontrolnych).
Co zrobić w razie awarii sprzętu lub wypadku na trasie?
Aby zrezygnować z dalszego uczestnictwa w wyścigu należy powiadomić o tym Sędziego Głównego. W przypadku wycofania należy wziąć pod uwagę fakt, że powrót do domu lub innego miejsca należy zorganizować we własnym zakresie, a bagaż/przepak pozostawiony organizatorom otrzymamy nawet do kilku tygodni po zakończeniu imprezy.
Co zrobić, jeśli chciałbym zrezygnować z jazdy w trakcie trwania imprezy?
W takiej sytuacji zawodnicy mają obowiązek natychmiast rozdzielić się na grupy liczące mniej niż 15 osób i zachować jednocześnie minimum 100 m odstępu pomiędzy nimi.
Co zrobić, jeśli na trasie utworzy się grupa liczniejsza niż 15 zawodników?
Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów. Regulamin przewiduje karę czasową wynoszącą jedną godzinę dla każdego zawodnika jadącego w takiej grupie, a w przypadku interwencji policji wymiar kary zwiększa się do 12 godzin.
Co grozi za jazdę w grupie liczącej powyżej 15 osób?
Pełen wykaz kar dostępny będzie w Biurze Wyścigu.
Gdzie znajdę wykaz kar ?
Kary przyznawane są między innymi za: brak pieczątki z punktu kontrolnego czy brak numeru startowego na plecach.
Za co przyznawane są kary ?
Regulamin zabrania korzystać z pomocy osób trzecich (z wyjątkiem wsparcia udzielanego przez ekipę techniczną )
Czy mogę korzystać z pomocy osób trzecich na trasie?
Nie, korzystanie ze wsparcia własnego samochodu (jak i dowolnej formy wsparcia z zewnątrz) jest absolutnie niedozwolone.
Czy mogę korzystać z własnego wozu technicznego?
Najlepiej jeśli pojawisz się na starcie 30 minut przed planowaną godziną startu. Pozwoli Ci to na spokojne nadanie bagażu i/lub przepaku, montaż gps czy sprawdzenie oznakowania i roweru przez Sędziego Startu.
Jak wygląda procedura startu ? Startuję o godzinie 8:40. O której godzinie powinienem pojawić się na starcie ?
Niestety, nie ma takiej możliwości. Grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach.
Chciałbym/chciałabym pojechać w grupie startowej z konkretną osobą. Czy istnieje taka możliwość ?
Nie, grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach.
Czy mogę wybrać grupę startową ?
Organizator nie zapewnia noclegów na starcie i mecie.
Czy organizator zapewnia miejsca noclegowe na starcie i mecie ultramaratonu ?
Nie odebrałem/am przepaku na mecie. Co mam zrobić ?
Aby nadać przepak na starcie wystarczy przekazać go obsłudze technicznej oczekującej przy specjalnie oznaczonym samochodzie na przepaki (najczęściej dużego busa)
Jak nadać przepak na starcie ?
Przepak to inaczej bagaż który zawodnik może nadać na starcie i który dostępny będzie na dużym punkcie kontrolnym. Przepak musi zostać przygotowany w specjalnie przeznaczonych do tego celu workach (otrzymywanych wraz z pakietem startowym).
Czym jest przepak ?
Jeśli zgubiłeś/zgubiłaś swoją kartę zawodnika należy przygotować symboliczny dokument na którym wbijane zostaną pieczątki na punktach kontrolnych.
Zgubiłem/am kartę zawodnika. Co mam zrobić ?
Karta zawodnika służy do weryfikacji przejazdu trasy przez zawodnika oraz zaliczenia wszystkich obowiązkowych punktów kontrolnych. W karcie zawodnika zawodnik otrzymuje pieczątkę przy numerze punktu startowego a także informację o czasie przyjazdu na punkt. W przypadku awaryjności urządzenia rejestrującego pozycję karta zawodnika stanowi podstawę do sklasyfikowania.
Do czego służy karta zawodnika ?
Tak, każdy z zawodników ma obowiązek pojawienia się na wszystkich punktach kontrolnych oraz dużych punktach kontrolnych.
Czy muszę pojawić się na każdym punkcie kontrolnym oraz dużym punkcie kontrolnym ?
Duży punkt kontrolny to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego (w formie dwudaniowego posiłku), skorzystania z możliwości noclegu, prysznica oraz nadanego wcześniej przepaku.
Czym jest duży punkt kontrolny ?
Punkty kontrolne to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego.