23 kwietnia 2022

Kategorie startu w Lubuskiej Szosie

Zmagania podczas tegorocznej edycji wydarzenia rozgrywać się będą w dwóch podstawowych kategoriach: SOLO oraz OPEN. W przypadku kategorii SOLO, kolarz zobowiązany jest pokonać całą trasę samotnie, zachowując przy tym minimum 100 m odstępu od innych uczestników (z pominięciem postojów na punktach kontrolnych oraz momentu, w którym wyprzedza bądź jest wyprzedzany przez innego zawodnika). Zawodnik startujący w kategorii OPEN może pokonywać dystans maratonu w grupie innych kolarz, jednak nie większej niż 15 osób (nie oznacza to jednak, że nie może pokonać części, bądź też nawet całej trasy samodzielnie).
 
Zastanawiasz się zatem którą z kategorii wybrać? Podpowiadamy - jeśli nie jest Ci obca wielogodzinna, samotna jazda – wybierz kategorie SOLO. Jeśli jednak dużo bardziej komfortowo będziesz czuł/czuła się jadąc z innymi uczestnikami zdecyduj się na start w kategorii OPEN
 
PS Istnieje trzecia, dodatkowa kategoria w której możliwy jest udział w wydarzeniu - SUPORT/TEAM. Kategoria ta umożliwia uczestnikowi (lub grupie uczestników) korzystanie ze wsparcia zewnętrznego np. auta technicznego.

Kontakt

FAQ

Live

Puchar Polski

Dla Zawodnika

Regulamin 250 km

Regulamin 500 km

Najważniejsze informacje

Aktualności

© 2021 lubuskaszosa.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Web Studio Kristina Romanyk

Zapisy