1. pl
  2. en

Czy ultramaraton Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop odbywa się co roku ?

Nie. Ultramaraton kolarski Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km non-stop odbywa się co dwa lata.

Czy każdy może wystartować w ultramaratonie kolarskim  Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop?

W imprezie może wziąć udział każdy kto ukończył 23 rok życia. Ponadto, aby wystartować w ultramaratonie kolarskim Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km non-stop należy wcześniej zdobyć kwalifikację, startując w innej długodystansowym maratonie rowerowym.

Jak uzyskać kwalifikacje do startu w ultramaratonie kolarskim Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop ?

Kwalifikację można uzyskać kończąc w limicie czasu inny ultramaraton kolarski. Lista ultramaratonów które pozwalają na zdobycie kwalifikacji publikowana jest na stronie organizatora przed uruchomieniem zapisów na daną edycję.

Jaki jest limit czasu na przejechanie ultramaratonu Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop ?

Limit czasu wynosi 70 godzin dla startu wieczornego oraz 60 godzin dla startu porannego.

Jaki jest rekord trasy Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop ?

Rekord trasy w kategorii OPEN wynosi 34h53, natomiast w kategorii SOLO 35h24.

Czy mogę wybrać godzinę startu w Bałtyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop?

Nie, ale możesz wybrać w jakim dniu chciałbyś/chciałabyś wystartować. Do wyboru jest start w godzinach wieczornych lub godzinach porannych kolejnego dnia.

Czy trzeba jechać non stop czy dozwolone są dłuższe przerwy na odpoczynek?

Nie ma obowiązku jazdy non stop, natomiast trzeba zmieścić się w limicie czasu dla poszczególnej imprezy. Należy też pamiętać, że obsługa punktów kontrolnych przebywa w nich jedynie w godzinach wyznaczonych na podstawie czasów przejazdu najwolniejszych dotąd zawodników.

Na jakim rowerze mogę startować w maratonie?

We wszystkich naszych ultramaratonach można startować na dowolnym rowerze napędzanym  siłą własnych mięśni. Może być to zarówno rower szosowy, górski, turystyczny, tandem jak i rower poziomy.

Jakie rozróżniamy kategorie startu ?

Rozróżniamy czy kategorie - SOLO, OPEN oraz SUPORT.

Na czym polega różnica między kategorią solo, open a suport?

Zawodnik startujący w kategorii open może pokonywać dystans maratonu w grupie innych kolarz (jednak nie większej niż 15 osób).

 

W przypadku solo, kolarz zobowiązany jest pokonać całą trasę samotnie, zachowując przy tym minimum 100 m odstępu od innych uczestników (z pominięciem postojów w punktach kontrolnych oraz momentu, w którym wyprzedza bądź jest wyprzedzany przez innego zawodnika).

 

Zawodnik w kategorii suport może korzystać ze wsparcia na trasie, na punktach kontrolnych, w sposób ciągły lub doraźny.

Czy mogę zmienić kategorię startu przed wyścigiem ? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Tak, możesz zmienić kategorię startu logując się na swoje konto w panelu zawodnika.Zawodnik startujący w kategorii open może pokonywać dystans maratonu w grupie innych kolarz (jednak nie większej niż 15 osób).

Czy mogę zmienić kategorię startu w trakcie trwania wyścigu ? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Możesz zmienić swoją kategorię jedynie na kategorię OPEN. Nie ma możliwości zmiany kategorii na SOLO lub SUPORT w trakcie trwania wyścigu. Aby zmienić swoją kategorię na OPEN poinformują telefonicznie lub poprzez SMS Sędziego Trasy lub Sędziego Głównego, a następnie odwróć swój numer startowy przypięty na plecach.

Czy w ultramaratonach kolarskich obowiązuje podział na kategorie wiekowe oraz według rodzaju roweru?

Nie. W naszych imprezach nie ma podziału ani na kategorie wiekowe, ani na rodzaj roweru. Jedyny podział jaki obowiązuje to rozróżnienie na kategorie SOLO, OPEN, SUPORT.

Jakie obowiązkowe wyposażenie powinienem posiadać aby wystartować w ultramaratonie?

Aby wziąć udział potrzebujesz posiadać kask oraz dobre oświetlenie z przodu i z tyłu roweru.

Czym jest Biuro Wyścigu ?

Biuro Wyścigu to miejsce w którym dokonasz rejestracji przed wyścigiem oraz odbierzesz swój pakiet startowy. Także w Biurze Wyścigu odbywają się odprawy techniczne.

W jakich godzinach czynne jest Biuro Wyścigu ?

Biuro Wyścigu czynne jest zawsze w dniu poprzedzającym rozpoczęcie wyścigu. Godziny otwarcia dla każdej z imprez są inne, jednak zwykle Biuro Wyścigu otwierane jest w okolicach południa i czynne do późnych godzin wieczornych.

W jaki sposób mogę odebrać swój pakiet startowy ?

Aby odebrać swój pakiet startowy, powinieneś/powinnaś udać się do Biura Wyścigu. Od roku 2020 wprowadziliśmy również wcześniejszą możliwość wysyłki pakietu startowego do paczkomatu. Zwykle pakiety startowe wysyłane są na tydzień - dwa przed planowaną datą imprezy.

Co znajduje się  w pakiecie startowym ?

W pakiecie startowym znajdują się: numer startowy na plecy,  zestaw nalepek na rower i kask, worki na przepaki, karta kontrolna, ulotki reklamowe, gadżety od sponsorów oraz wiele, wiele innych...

Czy udział w odprawie technicznej jest obowiązkowy?

Nie, udział nie jest obowiązkowy. Jednak zachęcamy każdego do uczestnictwa w krótkiej odprawie.

Gdzie odbywają się odprawy techniczne ?

Odprawy techniczne odbywają się w Biurze Wyścigu.

Jak często odbywają się odprawy techniczne?

Odprawy techniczne odbywają się co godzinę (zawsze o pełnej porze np. 12:00) w godzinach działania Biura Wyścigu.

Co to są punkty kontrolne ?

Punkty kontrolne to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego.

Co to są duże punkty kontrolne ?

Duże punkty kontrolne to miejsca w których zawodnik ma możliwość uzyskania wsparcia żywnościowego (w formie dwudaniowego posiłku), skorzystania z możliwości noclegu, prysznica oraz nadanego wcześniej przepaku.

Czy muszę pojawić się na każdym punkcie kontrolnym oraz dużym punkcie kontrolnym ?

Tak, każdy z zawodników ma obowiązek pojawienia się na wszystkich punktach kontrolnych oraz dużych punktach kontrolnych.

Do czego służy karta zawodnika ?

Karta zawodnika służy do weryfikacji przejazdu trasy przez zawodnika oraz zaliczenia wszystkich obowiązkowych punktów kontrolnych. W karcie zawodnika zawodnik otrzymuje pieczątkę przy numerze punktu startowego a także informację o czasie przyjazdu na punkt. W przypadku awaryjności urządzenia rejestrującego pozycję karta zawodnika stanowi podstawę do sklasyfikowania.

Zgubiłem/am kartę zawodnika. Co mam zrobić ?

Jeśli zgubiłeś/zgubiłaś swoją kartę zawodnika należy przygotować symboliczny dokument na którym wbijane zostaną pieczątki na punktach kontrolnych.

Czym jest przepak ?

Przepak to inaczej bagaż który zawodnik może nadać na starcie i który dostępny będzie na dużym punkcie kontrolnym. Przepak musi zostać przygotowany w specjalnie przeznaczonych do tego celu workach (otrzymywanych wraz z pakietem startowym).

Jak nadać przepak na starcie ?

Aby nadać przepak na starcie wystarczy przekazać go obsłudze technicznej oczekującej przy specjalnie oznaczonym samochodzie na przepaki (najczęściej dużego busa)

Nie odebrałem/am przepaku na mecie. Co mam zrobić ?

Jeśli z jakiś powodów nieodebrałeś/aś swojego przepaku na mecie napisz e-mail z informacją gdzie mamy go odesłać. Pamiętaj, że za wysyłkę zostaniesz obciążony kwotą 15 złotych.

Czy mam możliwość nadania swojego bagażu ze startu na metę ?

Tak, bagaż nadawany jest tuż przed startem w specjalnie wyznaczonym do tego celu aucie technicznym.

Czy organizator zapewnia miejsca noclegowe na starcie i mecie ultramaratonu ?

Organizator nie zapewnia noclegów na starcie i mecie.

Czy mogę wybrać grupę startową ?

Nie, grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach.

Chciałbym/chciałabym pojechać w grupie startowej z konkretną osobą. Czy istnieje taka możliwość ?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Grupy startowe ustalane są na podstawie aktualnej listy rankingowej cyklu Pucharu Polski oraz/lub historii startów w poprzednich edycjach. 

Jak wygląda procedura startu ? Startuję o godzinie 8:40. O której godzinie powinienem pojawić się na starcie ?

Najlepiej jeśli pojawisz się na starcie 30 minut przed planowaną godziną startu. Pozwoli Ci to na spokojne nadanie bagażu i/lub przepaku, montaż gps czy sprawdzenie oznakowania i roweru przez Sędziego Startu.

Czy mogę korzystać z własnego wozu technicznego?

Tak, pod warunkiem zgłoszenia się do kategorii Suport. Korzystanie z własnego samochodu może odbywać się na całej trasie, na części trasy lub tylko na punktach kontrolnych. Z samochodu takiego mogą korzystać wyłącznie zawodnicy zgłoszeni do tej kategorii. Auto techniczne zostaje oklejone naklejkami przygotowanymi przez organizatora i dodatkowo numerem zawodnika któremu mogą udzielić wsparcia.

Czy mogę korzystać z pomocy osób trzecich na trasie?

Regulamin zabrania korzystać z pomocy osób trzecich (z wyjątkiem wsparcia udzielanego przez ekipę techniczną  lub zgłoszone auto do kategorii suport). Niepisana zasada maratonu mówi: przejedźmy trasę 1008 km tak, aby nikt z pozostałych zawodników nigdy nie miał żadnych wątpliwości, co do czystości naszego przejazdu.

Za co przyznawane są kary ?

Kary przyznawane są między innymi za: brak pieczątki z punktu kontrolnego czy brak numeru startowego na plecach.

Gdzie znajdę wykaz kar ?

Pełen wykaz kar dostępny jest pod adresem: [link]

Czy wolno jechać trasami ekspresowymi?

Absolutnie nie. W naszych wyścigach obowiązuje całkowity zakaz jazdy drogami ekspresowymi. Za jazdę rowerem taką drogą, oprócz konsekwencji nałożonych przez policję, przewidziana jest również kara regulaminowa od Sędziego Głównego wynosząca 12 godzin.

Co grozi za jazdę w grupie liczącej powyżej 15 osób?

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów. Regulamin przewiduje karę czasową wynoszącą jedną godzinę dla każdego zawodnika jadącego w takiej grupie, a w przypadku interwencji policji wymiar kary zwiększa się do 12 godzin.

Co zrobić, jeśli na trasie utworzy się grupa liczniejsza niż 15 zawodników?

W takiej sytuacji zawodnicy mają obowiązek natychmiast rozdzielić się na grupy liczące mniej niż 15 osób i zachować jednocześnie minimum 100 m odstępu pomiędzy nimi.

Gdzie znajdę oficjalne wyniki ?

Oficjalne wyniki znajdziesz w zakładce „O Wyścigu”

Co zrobić, jeśli chciałbym zrezygnować z jazdy w trakcie trwania imprezy?

Aby zrezygnować z dalszego uczestnictwa w wyścigu należy powiadomić o tym Sędziego Głównego. W przypadku wycofania należy wziąć pod uwagę fakt, że powrót do domu lub innego miejsca należy zorganizować we własnym zakresie, a bagaż/przepak pozostawiony organizatorom otrzymamy nawet do kilku tygodni po zakończeniu imprezy.

Co zrobić w razie awarii sprzętu lub wypadku na trasie?

Na trasie zawodnik zdany jest na siebie i napraw musi dokonać we własnym zakresie. Wsparcie w postaci serwisu rowerowego dostępne jest jedynie w wybranych punktach kontrolnych).

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące ultramaratonu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Contact

FAQ

ive

Polish Cup

Competitor

250 km Regulations

500 km Regulations

Most Important Information

News

© 2021 lubuskaszosa.pl | All rights reserved

Web Studio Kristina Romanyk

Registration